PVC Pencereler ile Ahşap Pencerelerin Kıyaslanması Whatsapp

PVC Pencereler ile Ahşap Pencerelerin Kıyaslanması

PVC Pencereler ile Ahşap Pencerelerin Kıyaslanması

PVC Pencereler ile Ahşap Pencerelerin Kıyaslanması

PVC Pencere mi yoksa Ahşap Penceremi yaptırmayı düşünüyorsunuz? Artıları eksileri nelerdir? Hangisini tercih etmelisiniz? Kullanım ve maliyet farkları nelerdir sizlere anlatmaya çalışacağız.

PVC Pencereler

PVC plastikleştirilmemiş polivinil klorürdür. Son zamanlarda pencere ve kapılarda yaygın olarak kullanılan standart sert plastik malzeme türüdür.
Plastikleştirilmemiş polivinil klorür neme, kirliliğe, korozyona ve küflenmeye karşı dayanıklıdır. Benzersiz ve çeşitli avantajları nedeniyle PVC Pencereler tercih edilen bir seçim olmuştur. Ahşap ve alüminyum pencereler yerine daha uzun ömürlü bir alternatiftir. Hepimiz son zamanlarda birçok insanın geleneksel pencerelerden modern PVC Pencerelere geçiş yaptığını fark etmişizdir . Yüksek kaliteli, uygun maliyetli ve aynı zamanda hava koşullarına ve kirliliğe karşı mükemmel yalıtım sağlayan harika pencerelere sahip olmak istiyorsanız, PVC pencere şüphesiz eviniz için en iyi seçimdir. Daha yüksek derecede dayanıklılık ve güvenlik sunarlar.

Ahşap Pencereler

Ahşap pencere yeni bir şey değildir ve herhangi bir tanıtım veya açıklama gerektirmez. Ağaçların kesilmesiyle ahşap pencereler yapılıyor. Hepimiz uzun yıllardır ahşap pencere veya ahşap pencere çerçeveleri kullanıyoruz. Pencere çerçeveleri için kullanılan diğer malzemelerden çok daha uzun ömürlüdürler. Bunda bile seçenekler var, yumuşak ahşap mı yoksa sert ahşap mı seçeceğinize karar vermek size kalmış. Yumuşak ahşap daha ucuzdur, ancak kesinlikle sert ahşap kadar dayanıklı veya güçlü değildir, sert ahşap ise biraz daha pahalıdır ancak daha dayanıklıdır ve daha uzun ömürlüdür.
 

Zamanla ahşap pencereler, son birkaç yılda onları her zamankinden daha dayanıklı ve uzun ömürlü kılan büyük iyileştirmeler ve değişiklikler geçirdi. Çerçevelerin içine tek, çift veya üçlü camlı pencereler bile yerleştirebilirsiniz. PVC pencere çerçeveleri biraz daha ucuz olabilir, ancak bir PVC pencere, ahşap pencereleri seçtiğinizde olduğundan çok daha kısa sürede değiştirilmesini gerektirecektir, bu da kerestenin ekstra maliyetini telafi eder.
Hem PVC pencerenin hem de ahşap pencerenin bazı özelliklerine, avantajlarına, dezavantajlarına ve çok daha fazlasına hızlı bir şekilde göz atalım. İşte PVC pencerelerin ve ahşap pencerelerin listesi.

 

1. Görünüm

PVC Pencereler : PVC pencereler, modern bir görünüme sahip kendi estetik çekiciliğine sahiptir.
Ahşap pencereler : Ahşap pencere çerçeveleri, eşsiz, doğal, zarif ve geleneksel, asırlık bir çekiciliğe sahiptir. Estetik olarak ahşap pencere çerçevelerinin görsel faydaları PVC pencerelerle karşılaştırılamaz.

 

2. Yalıtım

PVC Pencereler : PVC pencere çerçevelerinin içindeki çift cam donanımı, onu ısıyı içeride ve dış gürültüyü dışarıda tutmaya yardımcı olan yüksek düzeyde yalıtımlı bir ev haline getirir.
Ahşap pencereler : Ahşap, evinize doğal yalıtım sağlar; bu da ısıyı içeride tutarak enerji faturalarını azaltmaya yardımcı olduğu anlamına gelir.

 

3. Çevre dostu

PVC Pencereler : PVC yüksek düzeyde üretim gerektirir.
Ahşap pencereler : Ahşap doğal bir malzeme olduğundan, üretilirken çevreye çok az etkisi olacaktır.

 

4. Ömür Boyu

PVC Pencereler : PVC pencerelerin ömrü maksimum 35 yıldır. Bunlar tek seferlik bir yatırımdır.
Ahşap pencereler : Ahşap pencereler 60 yıla kadar dayanabilir, bu da onları çok uzun vadeli bir yatırım haline getirir.

 

5. Güvenlik

PVC Pencereler : Çelik çekirdekli, PVC pencerelerden izinsiz girilmesi bir yana, herhangi bir hasara neden olmak bile son derece zordur.
Ahşap pencereler : Doğal olarak dayanıklı bir malzeme olduğundan en şiddetli hava koşullarına dayanabilir. Ahşap pencere çerçeveleri evinizin güvenliğini artırmaya yardımcı olur.

 

6. Fiyat

PVC pencereler : Pencere çerçevelerinizi değiştirirken kısıtlı bir bütçeniz varsa, PVC penceresinden daha uygun fiyatlı veya paranızın karşılığını veren bir malzeme yoktur. Bu pencereler, minimum bakım gerektiren ahşap pencerelere göre nispeten daha ucuzdur.
Ahşap pencereler : Ahşap pencereler şüphesiz biraz pahalıdır, ancak uygun bakım yapıldığında çok daha uzun süre dayanır. Periyodik bakım gerektirirler. İlk satın alma pahalı olsa da yıllık veya periyodik bakım şeklinde daha fazla yatırım gerektirir.

 

7. Bakım

PVC pencereler : Çerçeveleri ara sıra bir mendille temizlemek, pencerelerinizi temiz tutmak için yeterli olacaktır, herhangi bir özel tedaviye veya ekstra bakıma gerek yoktur.
Ahşap pencereler : Bu pencereler, pahalı bir iş olan düzenli periyodik zımparalama, boyama ve cilalama gerektirir. Bakımı düzgün yapılmadığı takdirde ahşap pencereler uzun süre dayanmayabilir. Düzenli bakım zorunludur.

 

8. Dayanıklı

PVC pencereler : Aşındırıcı olmayan bir malzeme olan PVC pencereler diğer malzemeler gibi paslanma ve çürüme yapmaz. Sert hava koşullarına dayanabilirler.
Ahşap Pencereler : Ahşap pencereler düzenli olarak boyanarak bakımları yapıldığı takdirde dayanıklıdır. Termitlere ve sert hava koşullarına karşı hassastırlar.

 

Ahşap mı yoksa PVC Pencere mi?

Hem PVC pencerelerin hem de ahşap pencerelerin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır, ancak birkaç dezavantaja rağmen ahşap pencereler net bir seçimdir. PVC pencereler ve ahşap pencereler arasında karar vermenizi kolaylaştıracak bazı noktalara değindik. Bütçenin kısıtlı olduğu durumlarda ahşap pencerelerin yerine PVC Pencereler takılabilir. Düşünce düşük bakımla ilgili olduğunda, PVC Pencereyi tercih etmek akıllıca olacaktır . 

PVC Pencerenin bir diğer önemli avantajı da termit içermemesidir. Çürümez veya paslanmazlar. 'Şık' PVC pencereler olarak da bilinen ahşap görünümlü PVC pencerelere sahip olmak mümkündür. Çoğaltılabilirler. Bu seçenekle, modern pencere çerçevesi malzemesinin tüm avantajlarıyla birlikte ahşap pencerelerin geleneksel cazibesinin keyfini çıkarabilirsiniz. PVC pencerelerin ahşap pencere gibi görünmesini sağlamak mümkündür ancak ahşap pencerelerin PVC pencere gibi görünmesini sağlamak mümkün değildir. PVC pencereler daha uygun maliyetli, pratik ve çekicidir.
 

Tüm yönleriyle bakıldığında her ikisinin de hem avantajları hem de dezavantajları olduğu dikkat çekiyor, ihtiyaçlarımıza göre bir seçim yapılması gerekiyor.Son olarak, her birinin pek çok artısı ve eksisi varken, tercihine, bütçesine, zevkine, ihtiyaçlarına, gereksinimine ve diğer birçok faktöre göre hangisinin daha iyi bir seçenek olduğuna karar vermek kişiye kalmıştır. Çapa As Yapı olarak müşterilerimizin her zaman yanındayız. Takıldığınız konularda iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.