PVC Pencere Montajı Whatsapp

PVC Pencere Montajı

PVC Pencere Montajı

PVC Pencere Montajı

PVC Pencere Montajı pimapen ustalarının yada plastik pencere doğrama kurulumunu yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. PMK Plastik profesyonelleri kusursuz kurum ve montaj yaparken, 7/24 müşteri desteği sunmaktadır. Pekala PVC Pencere Montajı nasıl yapılır birlikte bakalım.
 

1. PVC Pencere Yapılacak Yeri Ölçün!

Sorunsuz, başarılı bir kurulum sağlamak ve ayrıca yanlış ölçümün neden olduğu maliyetli yeniden yapımlardan kaçınmak için iyi bir ölçüm gereklidir. Ölçme yaparken, yapısal açıklıkların ve çevredeki alanların iyi durumda olduğunu belirlemek ve imalat için doğru boyutları sağlamak kişinin sorumluluğundadır. Her olasılığı kapsayacak tam kapsamlı bir ölçüm talimatı sağlamak mümkün değildir, aşağıdaki temel notlar yerinde ölçüm yönergeleri içindir:
 
Tüm kapı ve pencere konfigürasyonları için aşağıdakileri gerçekleştirin:
 
1. Açıklığın etrafındaki tuğlaları herhangi bir kusur açısından kontrol edin. .
 
2. Telefon veya TV kabloları için herhangi bir önlem alınması gerekip gerekmediğini kontrol edin. Devam etmeden önce müşteriye bu gerçekleri bildirin.
 
3. En dar noktayı bulmak için açıklık boyunca birkaç ölçüm yapın ve mevcut herhangi bir alt Doğrama veya salmastranın ötesinde ölçüm yapmaya özen gösterin. Bitmiş genişliği vermek için bu boyuttan 10 mm çıkarın. (her iki tarafta genişleme için 5 mm pay).
 
4. Açıklığın yüksekliğini yukarıda açıklananla aynı şekilde ölçün ve genişleme için 10 mm çıkarın.
 
5. Mevcut herhangi bir kirişi not edin ve bunun genel Doğrama boyutuna dahil edilip edilmeyeceğini belirleyin (örn. taş kiriş). Eğer silo değiştirilecekse, mevcut pervazın derinliğini not edin ve hangi silonun en uygun olduğunu belirleyin (yani 180mm, 150mm veya 85mm'lik silo).
 
6. Açıklığın kare olup olmadığını kontrol edin - köşegenlerin 10 mm'den fazla farklı olmaması önemlidir, eğer öyleyse, açıklığın kare olmasını sağlamak için tuğla üzerinde düzeltme çalışmaları yapılması gerekebilir.
 
7. PVC Pencere, açıklığın derinliklerine takılıysa, kanadın çalıştığından ve engellenmediğinden emin olmak için uzatma bloklarının gerekli olup olmadığını kontrol edin.
 
8. Müşteri bir pencere stili seçmişse, sörveyör stillerin amaçlanan uygulamaya uygun olup olmadığını kontrol etmelidir.
 
Montajcı şunları kontrol etmelidir:
a) Ünitelerin tedarikçinin spesifikasyonu dahilinde olduğunu.
b) Ünitelerin maksimum/min boyut sınırlamaları dahilinde olduğunu.
c) Pencerelerin tasarlandığı gibi çalışacağını.
d) Pencerelerin müşteri tarafından kabul edilebilir olduğunu.
e) Tüm pencerelerin mevcut mevzuatın gerekliliklerini karşılaması.
 
9. Yeniden sıvama, perde raylarının, panjurların veya diğer donanımların veya demirbaşların montajının sorumluluğu müşteri ile görüşülmeli ve kararlaştırılmalıdır.
 

2. Eski Pencere Doğramalarını kaldırın!

1. Varışta, mevcut pencere doğramalarını çıkarmadan önce, yeni Doğrama boyutunun mevcut pencere doğramaları aynı olup olmadığını kontrol edin. Boyutları kontrol ederken, yeni Doğramanın çevresinde 5 mm'lik bir genişleme boşluğu olduğundan emin olun.
 
2. Ölçümlerinizin doğru olduğundan emin olduktan sonra eski pencereleri kaldırmaya devam edin.
 
3. Doğrama ile sıva arasındaki bağı koparmak için pencerenin iç çevresine keskin bir bıçak sürün. Bu aynı zamanda herhangi bir iç dekorasyona verilen zararı da en aza indirecektir.
 
4. Camları mümkün olduğu kadar çıkarın, bu, ağırlığın azaltılmasına ve daha kolay kullanım sağlanmasına yardımcı olacaktır.
 
5. Eski sabitlemeleri çıkarın ve dış silikon contayı bir bıçakla kırın. Eski Doğramayi serbest bırakmak için dış tuğla köşelerini de çıkarın.
 
6. Doğramayi çıkardıktan sonra, tuğla işindeki tüm dolgu macunu ve kalıntıları temizleyin.
 
7. Harç yatağının yeterli açıklığa sahip olup olmadığını kontrol edin, çıkarmıyorsa.
 
8. Dış pili yeni Doğramaye takmak için hazırlayın. Bu, düzgün bir yüzey elde etmek için tam genişlikte monte edilmiş veya tuğla işinin etrafına bindirilmiş olarak iki yoldan biriyle
 

3. Yeni Pimapen Pencerelerin takılması

1. Yeni Pimapen Pencere doğramalarının tüm ambalajları çıkarın ve kutuyu Doğramanin altına vidalayın. Doğramanin iç yüzeyine nüfuz etmeyecek bir vida seçtiğinizden emin olun.
 
2. Nemin silo boyunca ve tuğlaya girmesini önlemek için kiriş ve Doğrama tertibatının uçlarını kapattığınızdan emin olun.
 
3. Yeni Doğramayi açıklığa dikkatlice yerleştirin. Merkezileştirin ve düzleştirmek ve 5 mm'lik genişleme boşluğunu korumak için altına paketleyiciler yerleştirin.
 
4. Doğramanin hem düz hem de dik olduğunu kontrol edin, ardından Doğramanin yanlarına sabitleme delikleri açın. Bunlar, üst ve alt köşelerden yaklaşık 150 mm ve aralarında yaklaşık 600 mm (yan başına en az 2 sabitleme) delinmelidir.
 
5. Doğramanin kenarını duvara sabitleyin. Doğramanin bozulmasını önlemek ve 5 mm'lik genişleme boşluğunu korumak için sabitleme noktalarında paker kullanın. Sabitlemeleri aşırı sıkmayın!
 
6. Daha geniş Doğramalerde, Doğramalerin üstünü ve altını sabitlemeyi unutmayın, bu rüzgarlı koşullarda sehimin önlenmesine yardımcı olacaktır. Tuğla işinde nemin emilmesini önlemek için Doğramanin altında açılan deliklerin silikonla kapatıldığından emin olun
 
7. Düzgün bir yüzey elde etmek için bir keski kullanarak pakerlerin fazla uçlarını kırın.
 

4. Camların takılması

1. Plastik Pencere doğramalarını perdahlamaya başlayın, her bir açıklığın etrafına uygun cam platformlarının takıldığından emin olun. Bunlar camı merkezileştirir ve suyun drenaj yuvalarına akmasına izin verir.
 
2. Açılan kanatların kenarlardan menteşelendiği durumlarda, kanat karesini tutmak için camın çapraz olarak zıt köşelerde paketlenmesi gerektiğine dikkat ederek her bir bölmeyi yerine yerleştirin.
 
3. Her bir bölme yerleştirildiğinde, boncuklar bir naylon tokmak kullanılarak takılabilir ve yerine sağlam bir şekilde oturtulabilir. Önce yatay boncukların takılması ve boncukların orijinal konumlarına yeniden takılması önerilir.
 
4. Alanın temiz olduğundan ve toz ve kalıntılardan arınmış olduğundan emin olun. Gerekli olabilecek tüm iç kaplamaları ölçün ve takın. Döşemeler uygun bir PVC-U yapıştırıcı veya silikon kullanılarak takılabilir.
 
5. Doğramayi iç duvara yapıştırmadan önce, Doğramayi ve camı kir ve tozdan arındırılacak şekilde temizleyin. Temizlik maddelerini kullanırken odayı iyi havalandırdığınızdan emin olun.
 
6. Doğramanin etrafına bir şerit maskeleme bandı geçirin, ardından Doğrama ile duvar arasına bir dolgu macunu damlası uygulayın. Sızdırmazlık maddesi sertleşmeden önce bandı çıkarın. Bu adımı Doğramanin dört kenarına da uygulayın.
 
7. Ekleme kir girmesini önlemek için Doğramalere herhangi bir trimin yapıştırıldığından emin olun.
 

5. Montaj Tamamdır

1. Kir ve kiri çıkarmak için dış yüzeyleri temizleyin.
 
2. Çerçeve çevresine bir şerit maskeleme bandı uygulayın. Çerçeve ve tuğla işi arasına pürüzsüz bir silikon dolgu macunu damlası uygulayın. Mastik sertleşmeden önce, düzgün bir yüzey oluşturmak için yapım bandını çıkarın.
 
3. Dış hücrenin altını mühürlemeyi unutmamak önemlidir.
 
4. Alan tüm kalıntılardan temizlendikten sonra, geri çekilin ve yeni taktığınız PMK Plastikpencerenizi hayranlıkla izleyin.