Kaliteli PVC Doğrama Profilleri Nasıl Anlaşılır? Whatsapp

Kaliteli PVC Doğrama Profilleri Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli PVC Doğrama Profilleri Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli PVC Doğrama Profilleri Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli PVC Doğrama Profilleri Nasıl AnlaşılırYada kaliteli pvc profil nasıl anlaşılır gibi sorular oldukça yaygındır. Yeni kapı ve pencere satın almak, bir ev için uzun vadeli bir yatırımdır ve bu nedenle, fiyat ve kalite açısından doğru olması gerekir. Mukavemet, dayanıklılık, bakım kolaylığı ve rahatlık gibi faktörler seçimin yapılmasında kilit rol oynar. PVC ( plastikleştirilmemiş polivinil klorür) kapılar ve pencereler, ahşap veya alüminyum gibi geleneksel malzemeler yerine müstakil evlerde ve müteahhit apartmanları arasında tercih edilen seçenek olarak ortaya çıkmıştır.  
 
Ancak soru şu ki, piyasadaki pek çok PVC profil üreticisi ve benzer görünen çoğu PVC doğramalar ile en uygun marka veya üreticiyi nasıl kısa listeye alabiliriz? Endişelenmeyin, PVC kapı ve pencerelerin her bileşeni için doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacak kontrol noktaları burada.
 

1. PVC profilleri

PVC profilleri, mukavemet için çelikle güçlendirilmiş çok bölmeli bölümlerdir. Bu bölümler, cam bölmelerin takıldığı çerçeveyi oluşturur. Bir PVC profilinin kalitesini şu şekilde kontrol edebilirsiniz:
 1. Yalnızca kurşunsuz PVC profillerini tercih edin.
 2. Kapı ve pencerenin sağlamlığı için PVC profilinin her bir bölümünün genişliği 2,2 ile 3 milimetre arasında olmalıdır.
 3. PVC profilleri çatlama ve dökülmeye karşı dayanıklı olmalıdır.
 4. Ek olarak, malzemenin alev geciktirici ve sürekli ateşe maruz kalmaya dayanıklı olduğunu kontrol edin.
 5. Profilin, yağmur suyunun dışarıya akmasını sağlayacak şekilde yağmur raylı olarak tasarlandığından emin olun.
 

2. Çelik takviye

 1. PVC profillerin çoklu odacıklarında çelik donatı olarak kullanılan malzeme korozyona dayanıklı galvanizli çelik olmalıdır.
 2. Takviyelerin kalınlığı 1 ila 3 milimetre arasında olmalıdır.
 

3. UV dayanımı

PVC kapı ve pencereleri UV (ultraviyole) ışınlarına dayanıklı olmalıdır, böylece camlar uzun süre güneş ışığına maruz kaldığında renk değiştirmez ve sarımsı bir renk almaz.
 

Nasıl kontrol edilir?

Titanyum dioksit, beyaz PVC profillerine renk stabilitesi sağlayan ana bileşendir. PVC profilinin ağırlığınca yüzde 2,5 oranında bulunmalıdır. Titanyum dioksitin pahalı olduğunu unutmayın.
 

4. Camın özellikleri

Kapı ve pencereler için 4-6 milimetre cam kalınlıkları mevcuttur. İşlevsellik, fiyat ve güvenlik açısından en uygun camı seçin. Bunlar, PVC kapı ve pencerelerde kullanılan farklı cam türleridir:
 • Float cam , dış mekanın net bir şekilde görülmesini sağladığı için yaygın olarak kullanılan şeffaf bir camdır.
 • Sertleştirilmiş cam , düz camdan daha güçlüdür; hasar gördüğünde keskin cam parçaları yerine çok küçük parçalara ayrılır.
 • Lamine cam güvenlik camıdır. İki cam tabakası arasına sıkıştırılmış bir reçine içerir. Kırılma durumunda cam parçaları reçineye yapışır ve düşmez.
 • Termal verimlilik için termal cam kaplamayı seçin . Mevcut cama uygulanan sıvı bir kimyasaldır - kaplama zayıf bir ısı iletkeni olarak çalışır ve binanın iç kısımlarına ısı girişini ve binadan ısı kaybını önler.
 

5. Çift camlı pencereler

Bu pencereler, aralarına argon, kripton veya neon gibi inert bir gaz doldurulmuş iki cam levhadan oluşur. Tek bir birim oluşturmak için kenarlarda kapatılmıştır.
 • Tüm çift cam ünitelerinin kalınlığı en az 28 milimetre olmalıdır.
 

6. Ses yalıtımı

Evinizin akustiğini iyileştirmek için, dışarıdan gelen gürültüyü önemli ölçüde azaltan çift veya üç camlı pencereler düşünün.
 • Üretici , pencereleri hava ve su geçirmez yapmak için silikon dolgu macunları ve lastik contalar kullanmalıdır.
 

7. Garanti

İyi üreticiler, PVC profillerine en az 10 yıl garanti verecektir. Ayrıca donanım için bir yıllık garanti vereceklerdir.
 

8. Güvenlik

Optimum güvenlik istiyorsanız, camın kırılması çok zor olduğu için çift camlı lamine kapı ve pencereleri tercih edin. Kulplar, menteşeler, sürtünme destekleri ve vidalar gibi donanımlar için yalnızca paslanmayan veya aşınmayan üstün kaliteli çelik kullanılmalıdır.
 
İyi PVC Doğramalar bir ispanyolet kilitleme sistemi ile gelir, pencerenin kilitleme tarafında uzanan düz bir metal şerit içerir. Bir kolun dönüşünde kilitlenir ve kilidi açılır. Ek güvenlik için üreticiden sürgü kilitlerini tamir etmesini isteyin. Bu aynı zamanda bir anahtarın çevrilmesiyle birden çok noktada kilitlenen çok noktalı kilitleme sistemi olarak da bilinir. Bu tür bir gelişmiş kilitleme sistemi için ek bir ücret ödemeniz gerekeceğini unutmayın.
 
Son olarak, farklı PVC kapı ve pencere üreticileri arasındaki maliyetleri ve çıktı listesini karşılaştırmayı unutmayın. Çapa As Yapı ve PMK Plastik olarak her zaman yanınızdayız.